آخرین مطالب

بسیاری از کشورها به تولیدات پتروشیمی ایران نیاز دارند

102

عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه ۳۲درصد درآمد غیرنفتی کشور حاصل فروش صنایع پتروشیمی است، گفت: بسیاری از تولیدات پتروشیمی ایران نیاز اساسی تعداد کثیری از کشورها است.

بسیاری از کشورها به تولیدات پتروشیمی ایران نیاز دارند

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آخرین تهدید ترامپ مبنی بر تحریم صنایع پتروشیمی ایران، گفت: به‌یقین برنامه‌های ‌آمریکا برای تحریم اقتصادی ایران به ویژه اقتصاد انرژی با توجه به اقدامات در پیش گرفته ازسوی دولت، حاکمیت و هوشمندی مردم ایران شکست خواهند خورد.
32 درصد درآمد غیرنفتی کشور حاصل فروش صنایع پتروشیمی است
نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از افتخارات کشور این است که منابع خام تبدیل به فرآورده و فرآورده‌ها را با ارزش‌افزوده بیشتر به جهان عرضه می‌شود، یکی از اقدامات در این راستا نیز رونق صنایع پتروشمی‌ است که سبب فعال شدن واحدهای تولیدی در درون کشور شد و خوشبختانه محصولات آن‌ها به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شود تاجایی که 32 درصد درآمد غیرنفتی کشور حاصل فروش صنایع پتروشیمی است.
وی با بیان اینکه بسیاری از تولیدات پتروشیمی ایران نیاز اساسی تعداد کثیری از کشورها است، افزود: بعید به نظر می‌رسد ترامپ بتواند کشورهای دیگری را برای جایگزین خرید محصولات پتروشیمی ایران با قیمت مشابه پیدا کند چراکه ایران در تولید برخی از محصولات پتروشیمی یکه تازه است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: راه‌های بسیاری همچون متنوع‎سازی سبد تولید برای چگونگی مقابله با تحریم‌ها و خنثی کردن آن‌ها وجود دارد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!
عضویت در خبرنامه ایمیل
عضویت در خبرنامه پیامک