آخرین مطالب

خصوصیات و ویژگی های میز فرانت آفیس

12

در طراحی و ساخت فرانت دسک می باید نهایت ذوق و سلیقه و زیبایی بکار گرفته شده و در عین حال به ماندگاری و استقامت میز نیز توجه کافی صورت پذیرد.

خصوصیات و ویژگی های میز فرانت آفیس

 

  • به جهت سهولت کار و تسلط مهمانان به افراد پشت میز و بالعکس و سرویس دهی بهتر توصیه می شود ارتفاع میز از کف لابی بین ۱۱۰ الی ۱۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شود.
  • در طراحی و ساخت فرانت دسک می باید نهایت ذوق و سلیقه و زیبایی بکار گرفته شده و در عین حال به ماندگاری و استقامت میز نیز توجه کافی صورت پذیرد.
  • محل میز مذکور ترجیحا در نزدیکی درب ورودی و در جهتی طراحی گردد که مستقیما در معرض دید مهمانان ورودی و خروجی بوده و در عین حال پرسنل شاغل در پشت آن بتوانند بطور نامحسوس به رفت و آمد افراد به لابی به خصوص آسانسورها کنترل داشته باشند.
  • در قسمت داخلی میز قفسه و طبقه بندی های مناسب طراحی و ساخته شود که ارزش کاربری داشته ، بتوانند ذخیره مورد نیاز فرمهای اداری ، لوازم التحریر، و ملزومات و تجهیزات کامپیوتر و ... را نگهداری نماید.
  • در هتل هایی که هنوز از سیستم قفل و کلید مکانیکی استفاده می نمایند محل نگهداری کلیدها باید در داخل میز و جلوی محل استقرار مسئول اطلاعات بطور مرتب و تفکیک شده طراحی و ساخته شود. از آویزان کردن کلید اتاق ها یا جعبه کلید در پشت سر پرسنل یا سمت چپ و راست در معرض دید مستقیم مهمانان خودداری گردد تا پرسنل تحت هیچ شرایطی مجبور به پشت کردن به مهمانان نگردد و مسائل حفاظتی و امنیتی نیز رعایت گردد.

  • در روی فرانت دسک وسایل و ملزومات کاربردی جهت استفاده مهمانان بحد کافی گذاشته شود مانند خودکار،تلفن،کاغذ یادداشت،کارت ویزیت و ....
  • محل مناسب جهت پر کردن فرمهای رجیستر کارت .توسط مهمانان در روی میز پیش بینی شود و لبه ها و پایین میز و شیب آن طوری طراحی شود که حداکثر راحتی و رفاه را برای مهمانان بدنبال داشته باشد.
  • فاصله لبه داخلی میز تا دیوار (عرض فضای کار پرسنل ) می باید در حدی باشد که پرسنل مربوطه بدون برخورد با یکدیگر قادر به تردد و انجام وظیفه محوله باشد.
  • بین قسمت صندوق و سایر قسمتهای فرانت دسک حتما حائل دیواره ای از شیشه و یا دکورهای مناسب دیگر ایجاد گردد بنحوی که پرسنل سایر بخش های فرانت قادر به ورود به قسمت صندوق نگردد. محل استقرار صندوق دار حتما در انتهای خط فرانت دسک بوده و در دورترین نقطه نسبت سایرین قرارگرفته است 
منبع: گروه جامع و تخصصی هتل نیوز

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!
عضویت در خبرنامه ایمیل
عضویت در خبرنامه پیامک